Çocuklara Özel Metaverse Geliyor!

Çocuklara Özel Metaverse Geliyor!

Epic Games ve LEGO arasında yapılan yeni anlaşma ile çocuklara özel meteverse dünyasının kurulacağı belirtildi. Epic Games ve LEGO yaptıkları yeni...

Epic Games ve LEGO arasında yapılan yeni anlaşma ile çocuklara özel meteverse dünyasının kurulacağı belirtildi. Epic Games ve LEGO yaptıkları yeni anlaşma ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. 2 şirket, çocuklar için bir araya gelirken sadece çocuklara özel bir metaverse dünyasına geliştirileceği belirtildi. Roblox ve Minecraft gibi benzer popüler oyunlara alternatif olacak ve daha çok metaverse odaklı bir şekilde geliştirilecek yeni proje, son yıllara damga vuracak yeniliklerden bir tanesi olabilir.

Metaverse Hamlesi Geldi

Metaversenin yakaladığı popülerlikten yararlanmak isteyen şirketler, hiçbir şirketin odaklanmadığı çocuk dünyasına odaklanacak ve böylece sevilen karakterleri metaverse dünyasında kullanarak çocuklar için çok daha cazip bir platform yaratacak. Aile dostu dijital deneyim ve güvenli alanda oyun fırsatı temaları üzerine kurgulanacak olan metaverse dünyası, her yaştan çocuğun eğlenebileceği içeriklere sahip olacak. Proje ile ilgili pek çok detay merak edilmiş olsa da iki şirket açıklamalarında sadece iş birliğini ve çocuklara yönelik metaverse hamlesi yapacağını duyurdu. Bu nedenle önümüzdeki günlerde yapılacak yeni açıklamalar ve çalışmalar, nasıl bir projenin geliştirmek istendiğini ortaya koyacak. Ancak yeni sistem hakkında yapılan açıklamalarda güvenliği, mutluluğun, mahremiyetin korunacağı belirtildi.