Disney Plus’ın abone sayısı dudak uçuklattı

Disney Plus’ın abone sayısı dudak uçuklattı

Dijital platform alanında rekabet kızışıyor. Geçtiğimiz günlerde Netflix, son on yılda ilk defa abone kaybettiğini açıkladı. Şirket, 200 bine yakın...

Dijital platform alanında rekabet kızışıyor. Geçtiğimiz günlerde Netflix, son on yılda ilk defa abone kaybettiğini açıkladı. Şirket, 200 bine yakın kullanıcı kaybettiğini aktardı. Bundan kısa bir süre sonra rakip streaming ağı Disney Plus abone sayısının arttığını hayranlarıyla paylaştı!

Disney Plus abone sayısını yüzde 33 artırdı

Geçtiğimiz yıla göre abonelik sayılarında yüzde 33 oranında artış gören Disney Plus, Netflix'in düşüşe geçtiği bu dönemde, ivme kazanan başarısını kullanıcılarıyla paylaştı. Şirket önceki üç aya göre abone sayısını 7,9 milyon artırdı. Böylelikle platform toplamda 137,7 milyon üyeye sahip oldu. Sektörde önde gelen analistler, 2024 yılında servis beş yaşına girdiğinde, 230 ila 260 milyona yakın küresel aboneye ulaşacaklarını öngörüyor. Disney Plus Disney Plus yalnızca kendi abone sayısını kullanıcılarıyla paylaşmadı. Bunun yanı sıra şirket, Hulu abonelerinin 45,6 milyona çıktığını dile getirdi. Ayrıca ESPN Plus üyelerinin ise 22,3 milyona yükseldiğini meraklılarına aktardı.

14 Haziran'da Türkiye'ye geliyor

The Walt Disney Company şirketi tarafından yürütülen Disney Plus, 2019 yılında ilk olarak ABD ve kısıtlı bazı ülkelerde yayın hayatına başladı. Çok yakında ülkemizde de hizmet vermeye başlayacak servis, 14 Haziran'da Türkiye'de yayın hayatına start verecek. 34,99 TL abonelik fiyatı sunacak platform, şimdiden ülkemizdeki pek çok internet kullanıcının dahi aklını çelmiş durumda. Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic gibi elindeki güçlü markalarıyla Türkiye özelinde, Netflix'in abone sayısını daha da küçülteceği düşünülüyor. Zira Disney Plus da tıpkı rakibi gibi ülkemizde kendi orijinal içeriklerini çekmeye başladı. Bununla birlikte zengin bir kütüphane vadediyor.