Google Hangouts İlgi Görmediği İçin Kaldırıldı

Google Hangouts İlgi Görmediği İçin Kaldırıldı

Pandemi dönemi ile ön plana çıkarılan Google Hangouts ilgi görmediği için Google tarafından kaldırılıyor. App Store mağazasından uygulama kaldırıldı....

Pandemi dönemi ile ön plana çıkarılan Google Hangouts ilgi görmediği için Google tarafından kaldırılıyor. App Store mağazasından uygulama kaldırıldı. Böylece milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcısı uygulamayı kullanamayacak. Google proje için iptal kararına duyurmuştu. Bu nedenle Google Play Store ve App Store'da uygulama erişim dışı kalacak. Uygulama için yeni planlar var. Hangouts uygulaması yerine Google Chat’i geliştiriyor. Mesajlaşmada istediğini alamayan Google, Chat uygulamasıyla şansını deneyecek.

Google Chat Tutacak Mı?

[caption id="attachment_88" align="alignnone" width="1280"]Google Hangouts Hangouts yerine Google Chat geliyor[/caption] Hangouts uygulaması, kullanıcılar tarafından pratik bulunmadı. Zoom gibi alternatifler daha popüler. iOS cephesinde ise FaceTime ön planda. Bu nedenle Google beklenildiği gibi bir ilgi görmediği için uygulamayı devre dışı bıraktı. Uygulamanın kaldırılması sonrası Google Chat yönlendirmesi yapılacak. Workspace müşterilerin için geçiş yapılmaya başlandı. Kademeli bir geçiş öngörülüyor. Bu nedenle Google Chat servisi hemen gelmeyecek. Şu anda uygulama mağazalarından kaldırılan Hangouts için süreç noktalandı. Hangouts ile başarılı olmayan Google'ın yeni uygulamadaki performansı merak ediliyor.

Kurulu Uygulamalar Ne Olacak?

Telefonlarında uygulamanın kurulu olması halinde uygulama kullanılabilir. Ancak hiçbir güncelleme alınamayacak. Ayrıca ilerleyen dönemlerde uygulama sunucuları kapatılacak. Bu nedenle Hangouts uygulaması ile hiçbir işlem yapılamayacak.