iPhone Tamirinde Yeni Dönem Başlıyor

iPhone Tamirinde Yeni Dönem Başlıyor

iPhone tamiri için Apple radikal bir karar aldı. Açıklamalara göre şirket, kayıp ya da çalıntı iPhone’lar onarılmayacak. iPhone tamiri için resmi...

iPhone tamiri için Apple radikal bir karar aldı. Açıklamalara göre şirket, kayıp ya da çalıntı iPhone’lar onarılmayacak. iPhone tamiri için resmi Apple merkezlerini ziyaret edecek müşteriler için yeni bir dönem başlıyor. Kayıp ya da çalıntı olduğu tespit edilen telefonlar için herhangi bir hizmet sunulmayacak. Apple Store ve Apple yetkili servislerinde geçerli olacak yeni düzenleme dahilinde telefonlar için hiçbir şekilde destek alınamayacak.

iPhone Tamiri Reddedilecek

MacRumors'ta yer alan habere göre, servise kayıp ya da çalıntı bir model getirildiğinde onarım yapılmayacak. iPhone’umu Bul servisinin etkinleştirilmediği tüm modelleri kapsayan yeni dönemde, çalıntı ya da kayıp iPhone modellerinin bulunması yönünde de bir adım atılabilir. Apple tarafından yapılan açıklamalarda  “Apple Store'lar ve Apple'ın yetkili servisleri, halihazırda iPhone'umu Bul'un devre dışı bırakılmadığı bir iPhone için onarım hizmeti vermeyi reddediyor.” denildi. Düzenlemenin duyurulması kullanıcıları genel anlamda memnun etse de bir o kadar eleştiri geldi. Düzenlemenin hangi bölgelerde yürürlüğe gireceği ise açıklanmadı. Bu nedenle kararın Türkiye’yi kapsayıp kapsamadığı henüz belli değil.