Microsoft Artık Internet Explorer’a Destek Vermeyecek

Microsoft Artık Internet Explorer’a Destek Vermeyecek

Bazı uygulamalar zaman zaman yaptığı güncellemeleri bazı programlardan çekme kararı alırlar. Microsoft’ta bu kararı Internet Explorer’a aldı.

Microsoft tarafından 16 Ağustos 1995 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan Internet Explorer’a olan desteğini Şubat ayından itibaren sonlandıracağını duyurdu. Windows’a yerleşik halde gelmesinden ötürü tarayıcı pazarını elinde bulunduran Internet Explorer, diğer tarayıcıların etkisi altında kaldı.

12 Ocak 2016 tarihinden itibaren yalnızca Internet Explorer 11 sürümüne desteğiyle bilinen Microsoft, Haziran ayından itibaren tüm sürümler için desteğini kesmişti. Microsoft tarafından yapılan son açıklamada 14 Şubat 2023 tarihinden itibaren Windows 10 için Internet Explorer 11’i devre dışı bırakacağını açıkladı.

Son Gün 14 Şubat 2023!

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Internet Explorer’a desteğin sonlandırılacağı duyuruldu. Desteğin sonlandırılmasına kısa bir süre kala şirket hala tarayıcı kullananları uyardı. Bu yıl resmen emekli olacak olan tarayıcı ile ilgili Microsoft tarafından yapılan açıklamada:

"Kuruluşunuz hala Internet Explorer 11'e bağımlıysa, 14 Şubat 2023'e kadar geçişi tamamlamak için belirli adımları atmalısınız. Aksi takdirde, kullanıcılar IE11'e bağımlı uygulamalara erişimi kaybedecek ve iş akışında ciddi problemler yaşayacak" denildi.