Netflix’e Buna Bayıldım Özelliği Geldi

Netflix’e Buna Bayıldım Özelliği Geldi

Dünyanın en popüler dijital akış platformu olan Netflix’e yeni bir güncelleme yapıldı. Güncellemede uygulama ve web sürümünde içeriklere “Buna bayıldım”...

Dünyanın en popüler dijital akış platformu olan Netflix’e yeni bir güncelleme yapıldı. Güncellemede uygulama ve web sürümünde içeriklere “Buna bayıldım” butonu eklendi. 2017 yılından beri beğenme ve beğenmeme sistemini kullanmaya başlayan ve kullanıcılara buna bağlı olarak öneriler sunan Netflix'te yeni bir buton daha eklendi. Kullanıcıların beğenme ve beğen butonları dışında çok beğendiği ve benzer yapımları izlemek istediği durumlarda buna bayıldım butonunu kullanması yeterli olacak. Dizi ve filmlerde daha spesifik önerilerin sunulması adına geliştirilen yeni özellik, kullanıcıların daha kişisel öneriler almasını sağlıyor.

Netflix’te Dizi ve Film Seçimi Kolaylaşıyor

Netflix tarafından yapılan açıklamalarda, dizi ve film gibi içerik seçimlerinin yeni özellik ile daha kolay hale getirileceği belirtildi. “Buna bayıldım” butonunun bugünden itibaren tüm platformlarda kullanılacağını duyuran Netflix ekibi, kullanıcıların aynı zamanda beğenme ve beğenmeme butonlarını da kullanmaya devam edeceğini vurguladı. Kullanıcıların yapacağı seçimlere bağlı olarak ortak özelliklere sahip dizi ve filmleri ön plana çıkaracak olan Netflix, beğenme ve beğenmeme butonlarının dışındaki özel algoritması ile daha kişisel çözüm sunacak. Buna bayıldım butonunu isteyenlerin beğenme ve beğenme butonunun en sağında yer alan 2 beğenme parmağına sahip butonu kullanması yeterli.