Netflix'ten Resident Evil dizisi için ilk fragman!

Netflix'ten Resident Evil dizisi için ilk fragman!

Capcom imzasıyla ilk defa 1996 yılında karşımıza çıkan Resident Evil serisi büyük bir franchise haline geldi. Korku temalı efsane yapım şimdiye kadar...

Capcom imzasıyla ilk defa 1996 yılında karşımıza çıkan Resident Evil serisi büyük bir franchise haline geldi. Korku temalı efsane yapım şimdiye kadar roman, çizgi roman, film, animasyon, televizyon dizisi ve video oyunu gibi çok sayıda sanatsal disiplinde karşımıza çıktı. Şimdiyse yeni bir versiyonu için geri sayım başladı! Netflix, popüler seriyi canlı aksiyon formatında dizi haline getiriyor.

Resident Evil fragmanı yayınladı

Günümüzde bir kült haline gelen Supernatural dizisinden tanıdığımız Andrew Dabb, yeni Netflix dizisi Resident Evil'ın yönetmen koltuğunda oturuyor. Heyecan verici bir hayatta kalma ve korku hikayesi olarak ekranlara gelecek seri, bu yaz dijital platformda gösterime sunulmaya hazırlanıyor. Şirket, milyonlarca hayranın merakla beklediği dizi için ilk resmi fragmanını yayınladı. Netflix şimdilik dizinin konusunu hayranlarından saklıyor. Fakat fragman, serinin takipçilerine pek çok detayı açık ediyor. Dizinin iki farklı zaman diliminde geçtiği belli oluyor. Bunlardan ilki günümüzde yaşanırken; ana karakter Jade, babası ve kız kardeşinin New Raccoon City'ye taşındığı kameralara yansıyor. Bir süre sonra Jade babasının ve şehri yöneten Umbrella Corporation'ın bazı gizemli sırlarına tanıklık ediyor. Dizinin ikinci kısmı ise 2036 yılında geçiyor. Kıyamet sonrası dönemde Jade'in şehri keşfetmeye çalıştığı anlaşılıyor. Resident Evil İlk sezonu toplamda 8 bölümden oluşacak Resident Evil dizisi 14 Temmuz tarihinde tüm dünyada Netflix platformunda gösterime girecek. Dizide Lance Reddick, Ella Balinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph ve Paola Nuñez gibi başarılı oyuncular yer alacak.