Snapchat’e İşaret Dili Filtresi Geldi

Snapchat’e İşaret Dili Filtresi Geldi

Snapchat için yeni bir güncelleme yapılırken işaret dili filtresinin gelmesi, tüm dünyada büyük ilgi gördü. Sosyal medya platformu olarak son dönemlere...

Snapchat için yeni bir güncelleme yapılırken işaret dili filtresinin gelmesi, tüm dünyada büyük ilgi gördü. Sosyal medya platformu olarak son dönemlere damga vurmayı başaran Snapchat’te işaret dili dönemi başlıyor. Yapılan güncelleme ile birlikte uygulamayı eklenen yenilik, kullanıcıların işaret dilini daha kolay bir şekilde öğrenmesini ve kullanmasını sağlıyor. İşaret dili ile ilgili yapılan araştırmalarda 600 bini aşkın kullanıcının işaret dili kullandığı tespit edildi. Buradan hareket eden uzmanlar, işaret dilinin daha fazla gündeme gelmesini ve işaret dili kullanan kişilerin daha rahat bir şekilde iletişim kurması için projeyi başlattı.

Snapchat’te İşaret Dili Filtresi Nasıl Kullanılacak?

Snapchat'te yer alan işaret filtresi, Snapchat uzmanları tarafından özel bir şekilde uyarlandı. Kullanıcıların harfler ile işaret dilini kolay bir şekilde aktarmasını sağlayan filtre, iletişim sorunlarını tamamen ortadan kaldırıyor. İşitme engelliler için kullanılan alfabeye yönelik daha pratik bir kullanım sunacak şekilde geliştirilen yeni özellik, kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde ilgi gördü ve desteklendi. 2021 yılı itibarıyla geliştirilmeye başlandığı belirtilen özellik, 2022’de kullanıma sunuldu.  Snapchat konuyla ilgili olarak “Snapchat kullanıcılarının kendilerini ifade etme ve kameramız aracılığıyla bağlantı kurma yollarını genişletmek için sürekli çalışıyoruz. Yerli imzacılar için, dilsel eşitsizliğin yaygın olduğu bir dünyada, AR’nin iletişim biçimimizi geliştirmeye yardımcı olabileceğine inanıyoruz.” denildi.