Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Qualcomm tarafından tanıtımı yapılacak yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci için tanıtım tarihi açıklandı. İşlemci pazarının en...

Qualcomm tarafından tanıtımı yapılacak yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci için tanıtım tarihi açıklandı. İşlemci pazarının en güçlü markalarından bir tanesi olan Qualcomm, geçtiğimiz aylarda yaptığı tanıtım ile en iyi modellerinden birisini piyasaya sunmuştu. İlk versiyonunun küçük detaylar ile geliştirilmiş yeni bir modelini daha piyasaya sunacak olan Qualcomm konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus olarak adlandırılacak işlemcinin 4 nm fabrika sürecinden geçeceği ve kısa süre içerisinde piyasada olacağı duyuruldu. Üretimde TSMC ile işbirliği yapacak olan şirket, böylece çok daha iddialı bir modeli piyasaya sunmuş olacak.

Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın Özellikleri Neler?

Pandemi ve buna bağlı yaşanan sorunlar nedeni ile dünya genelinde büyük bir sıkıntı yaratan çip üretimde fabrikalarda arttırılan kapasiteler ile sorun giderilmeye çalışılıyor. Bu nedenle şirketlerin yapacağı yeni çalışmalar oldukça önemli. Snapdragon serisinin yeni modeli ile piyasaya giriş yaparak yüksek kapasiteli üretim hedefleyen Qualcomm, yüksek performans sunan modelleri ile mobil dünyanın en gözde modellerinden birisini sunmayı hedefliyor. Yapılan açıklamalara göre Snapdragon 8 Gen 1 Plus modeli Haziran ayı itibariyle raflardaki yerini alacak ve böylece kullanılabilir hale gelecek. Modelin ilk olarak OnePlus tarafından geliştirilecek OnePlus 10 Ultra modelinde kullanılması bekleniyor. OnePlus’ın yanı sıra Motorola tarafından piyasaya sunulacak yeni amiral gemisi modellerde de bu özel işlemciye yer verilecek.