TEB Portföy Yeni Yatırım Aracı Metaverse Fonu'nu Tanıttı!

TEB Portföy Yeni Yatırım Aracı Metaverse Fonu'nu Tanıttı!

Kurgusal bir evren olarak nitelendirilen metaverse dünyasına TEB Portföy tarafından Metaverse ve Dijital Teknolojiler Değişken Fonu adımı geldi. TEB Portföy...

Kurgusal bir evren olarak nitelendirilen metaverse dünyasına TEB Portföy tarafından Metaverse ve Dijital Teknolojiler Değişken Fonu adımı geldi. TEB Portföy bu fon ile donanım, yazılım ve dijital altyapı alanlarında alternatif bir yatırım modeli yarattı.

TEB Portföy Yönetim Genel Müdürü Yağız Oral, "Değişen dünyada alternatif yatırımları değerlendirmek istiyoruz. Metaverse yatırım dünyasını üç ana başlıkta değerlendiriyoruz. Donanım, Yazılım ve Altyapı, bu üç kategori metaverse için olmazsa olmaz. Teknoloji sürekli değişip, gelişiyor, biz de bu kategorilere dengeli yatırım yapmayı hedefledik. Böylece hem çeşitlendirmeyi kontrol edebiliyor hem de Nasdaq endeksine ait hisse senetleri alokasyonumuzu belirlediğimiz ölçüde tutabiliyoruz." cümlelerine yer verdi.

Metaverse'e olan yatırımın portföy çeşitliliği açısından fayda sağlanacağını aynı zamanda yatırımcıya büyüme potansiyeli yüksek ve yeni gelişmekte olan bir alanda pozisyon alma imkanı sağlayacağını söyleyen Yağız Oral, "Bu tip yeni teknoloji yatırımlarının profesyoneller tarafından yönetilen yatırım fonları kullanılarak yapılması yatırımcının bu temaya hitap eden yatırım evrenini daha iyi değerlendirebilmesini sağlayacak." dedi.

Teknolojinin öneminin her geçen gün arttığını bilen Yağız Oral ayrıca şu cümlelere yer verdi: “Biz de TEB Portföy olarak değişen dünyada önem kazanacağına inandığımız temalara konsantre olarak, farklı ihtiyaç ve beklentileri karşılayabileceğini düşündüğümüz yatırım fonu alternatiflerini yakından takip ediyor ve yatırımcılarımızla buluşturmaya çalışıyoruz.”

TEB Portföy Metaverse ve Dijital Teknolojiler Değişken Fonu’na TEB Şubelerinden, TEB ve CEPTETEB İnternet Sitesi ile CEPTETEB Mobil Bankacılık Uygulaması üzerinden ve tüm TEFAS’a üye olan fon dağıtım kuruluşları aracılığıyla yatırım sağlanabilir.

TEFAS sistemine dahil tüm kurumların şube, internet veya mobil kanalları ile TL üzerinden, bir alt ve üst limit olmaksızın fona yatırım sağlayabilirsiniz.