Türk Yeni Nesil Çalışan Refahı Platformu Wellbees 2,2 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Türk Yeni Nesil Çalışan Refahı Platformu Wellbees 2,2 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Yeni yetenekleri keşfetmek, startup ekosistemindeki en önemli ihtiyaçtır. Wellbees, işletmeler arası hizmet olarak yazılım (B2B SaaS) formatında çalışanlar...

Yeni yetenekleri keşfetmek, startup ekosistemindeki en önemli ihtiyaçtır. Wellbees, işletmeler arası hizmet olarak yazılım (B2B SaaS) formatında çalışanlar için geliştirilmiş yeni nesil çalışan refahı platformudur.

17 ülkede 40'tan fazla şirkette 100.000'den fazla çalışan tarafından kullanılan ve yakın zamanda Birleşik Krallık'ta başlatılan Wellbees, şimdi 2,2 milyon dolarlık bir tohum yatırımı aldı.

Yatırım, Orta ve Doğu Avrupa (CEE), Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgelerinde büyüme aşamasındaki teknoloji şirketlerine yatırım yapan Lüksemburg merkezli bir risk sermayesi (VC) tarafından yönetildi.

Kurucusu Melis Abacıoğlu, yatırımın Wellbees'in özellikle İngiltere ve MENA pazarlarında etkinliğini arttırmak ve ayrıca bir Veri Bilimi Ekibi kurmak, daha verimli anlayıp, çalışan refahı üzerindeki etkisini analiz etmek için kullanılacağını söyledi.

Yatırıma katılan diğer MENA ve İngiltere merkezli risk sermayesi firmaları arasında, kadınların liderliğindeki şirketleri destekleyen Mindshift Capital, Katar'ın ilk özel melek fonu olan Doha Tech Angels, ekibinde ilk melek olarak bilinen Tom James'in yer aldığı Assist Ventures yer alıyor.

Abacıoğlu, pandemi döneminde insan kaynakları teknolojisine yapılan yatırımların hızlanmaya başladığını söyledi.

"2021'de küresel olarak 14 milyar doların üzerinde yatırım yapıldı, 2019'a kıyasla üç kat artış yakaladı, yan haklar ve çalışan refahı bu yatırımlar için ikinci sırada yer alıyor. Deloitte Insights 2021, 2040 yılına kadar tüm sağlık harcamalarının üçte ikisinin iyi durumda olacağını tahmin ediyor." dedi.

Wellbees Taleplere Çok Uygun

Şirket tarafından yapılan bir açıklamada, tüketici talebiyle beslenen, halihazırda 60 milyar dolar değerinde olan çalışan refahı pazarının daha da büyüyeceği belirtildi. Wellbees'in bu artan talepten yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu kaydetti.

Abacıoğlu, şirketin yatırımı yeni pazarlardaki payını arttırmak için kullanacağını ve derin teknolojiye de yatırım yapacağını söyledi.

Wellbees, aynı zamanda yerel ekipler kurarak, değer önerisini güçlendireceğini ve şirketin büyümesini desteklemek için pazarlama ve satış ekibi üyelerinin yanı sıra özel, ana dilde müşteri başarı ekiplerine sahip olacağını söylüyor.

Platform, refahın sekiz yönünü de kapsıyor. Zihinsel, fiziksel, ruhsal, sosyal, çevresel, mesleki, entelektüel ve finansal.