Popüler WhatsApp Business özelliği herkese açılıyor!

Popüler WhatsApp Business özelliği herkese açılıyor!

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun süredir kullanıcılarının beklediği bir özelliği bünyesine kazandırmaya hazırlanıyor....

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun süredir kullanıcılarının beklediği bir özelliği bünyesine kazandırmaya hazırlanıyor. Şirket, küçük işletmelerin müşterileriyle daha hızlı iletişim kurması için geliştirdiği WhatsApp Business servisinde yıllardır sohbet filtreleme seçeneğini barındırıyor. Ortaya çıkan son sızıntılara göre geliştiriciler, aynı özelliği tüm kullanıcılara açmak için kolları sıvadı.

WhatsApp sohbet filtreleme özelliğini test ediyor

WhatsApp işletme hesapları için yayınlanan sohbet filtreleme seçeneği çok yakında standart kullanıcılara da gelecek. Popüler mesajlaşma uygulamasının test ettiği yenilikleri erkenden teknoloji camiasına sızdıran WABetaInfo bu gelişmeyi de yakaladı. Şimdilik test aşamasında olan özelliğin Android, iOS ve Desktop sürümlerine geleceğini doğruladı. WhatsApp Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere artık WhatsApp'a girdiğinizde, sağ üst köşede üç çizgili bir ikon ile karşılaşacaksınız. Bu simgeye tıkladığınızda sohbetleri birbirinden ayırt etmeniz için yerleştirilmiş basit filtreler karşınıza çıkacak. Gruplar, yalnızca rehberinizde kayıtlı olan kişiler, telefonunuza kaydetmediğiniz kişiler ve okunmamış mesajlar olmak üzere dört seçenek ekrana gelecek. WhatsApp şu anda çok sayıda özelliği olduğu gibi sohbet filtreleme seçeneğini de test ediyor. İddialara göre bu yenilik çok yakında sınırlı sayıda Beta kullanıcısına dağıtılacak. İlerleyen süreçte ise nihayet kararlı sürümde herkes için kullanılabilir hale gelecek.

Grup anketleri de yakında WhatsApp'ta!

Platformun geliştirme aşamasında olduğu çok sayıda özellikten bir tanesi de grup anketleri... Şirket, kalabalık arkadaş gruplarına anket seçeneği getirmek için bir süredir çalışmalarını hızlandırdı. WhatsApp anket Açıklanan ilk detaylara göre WhatsApp anketleri uçtan uca şifrelenerek gelecek. Yani anketlerde neler sunduğunuzu platformun kendisi dahi göremeyecek. Yukarıdaki ekran görüntüsünden özelliğin nasıl görüneceğine ilişkin ilk fikirleri alabilirsiniz.