WhatsApp Son Görülme Özelliğine Yenilik Geliyor

WhatsApp Son Görülme Özelliğine Yenilik Geliyor

Meta’ya ait bir uygulama olan WhatsApp, mobil uygulamalar arasında en popülerlerden birisi. Milyarlarca cihazda kurulan ve anlık olarak mesajlaşma imkanı...

Meta’ya ait bir uygulama olan WhatsApp, mobil uygulamalar arasında en popülerlerden birisi. Milyarlarca cihazda kurulan ve anlık olarak mesajlaşma imkanı sunan WhatsApp’ta son görülme özelliğine yönelik yenilik getirilecek. Yenilikler ilk olarak WhatsApp'ın iOS sürümünde görülecek.

WhatsApp Güncellemesi Neler Getirecek?

Yapılan açıklamaya göre WhatsApp'ın son görülme özelliğine getirilecek yeniliklerde kişiye özel ayarlamalar yapılabilecek. iOS işletim sistemi ve sonrasında Android işletim sistemine getirilecek olan bu yenilikte, kullanıcılar son görülme özelliğine kişilere özgü olarak ayarlayabilecek. Kullanıcılar tek tek kişi seçerek son görünme özelliğini bu kişilerden gizleme şansına sahip olacak. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi engellenen kişinin de son görülme bilgilerini görülemeyecek. WhatsApp tarafından geliştirilen özellik, kullanıcıların kendi gizliliğini sağladığı gibi engellenen kişilerin de gizliliğini ön plana alıyor. WhatsApp için yapılacak tek yenilik son görülme özelliği olmayacak. Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar topluluk adı altında yeni bir özellikten de yararlanmaya başlayabilecek. Son olarak ise dosya paylaşım limiti oldukça düşük olan WhatsApp'ta yapılacak güncellemeler sonrası paylaşılacak dosyalardaki limit 2 GB’a çıkarılacak.